У "Самопомочі" прокоментували заяву Зеленського про люстрацію

Оксана Сироїд

Напередодні глава держави Володимир Зеленський запропонував розширити люстрацію на період президентства Петра Порошенка. Проте це доволі нелогічно, адже і в команді чинного президента є чимало людей, до яких її потрібно було б застосувати. Об этом сообщает art-news.in.ua со ссылкой на СМИ.

Таку думку у прямому ефірі 24 каналу висловила кандидатка в народні депутати від "Самопомочі" Оксана Сироїд.

Про яку заяву йдеться? Володимир Зеленський запропонував законопроект, який має розширити дію закону про очищення влади (люстрацію) на президента, депутатів, міністрів та інших топ-чиновників, які займали посади з 23 лютого 2014 року по 19 травня 2019 року.

До попередньо переліку посад, що потрапляють під люстрацію, додасться ще кілька:

 • посада президента України,
 • всіх народних депутатів,
 • голови Верховної Ради,
 • членів уряду,
 • генерального прокурора,
 • голови Служби безпеки,
 • голови Антимонопольного комітету,
 • голови Фонду держмайна,
 • голів Державної фіскальної служби і митниці,
 • секретаря Ради національної безпеки і оборони,
 • керівництва оборонних підприємств.

Сироїд же зазначила, що Айварус Абрамавичус, якого нещодавно обрали головою наглядової ради "Укроборонпрому" – міністр економіки часів Порошенка. А чинний секретар РНБО Олександр Данилюк – колишній міністр фінансів.

Люстрація – це відповідальність. Колективна відповідальність за певні суспільні наслідки. Коли був прийнятий закон про люстрацію тих, хто працював оточенні Януковича, то це була форма їх відповідальності за те, до чого вони привели країну – фактично до війни,
– зазначила політик.

"Таким чином їм зупинили можливість далі рухатися в кар’єрі. В цьому є сенс. Сенсу люстрації, яку запропонував Володимир Зеленський, я поки що не бачу", – наголосила Сироїд.

Хто підпадає під люстрацію в Україні?Особи, які займали високі посади понад 1 рік в період з 25 лютого 2010 року за 22 лютого 2014-го. А також ті, які займали ці посади менше ніж один рік, проте в період з 21 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року та не звільнились за власним бажанням. Також під люстрацію підпадають ті особи, які перебували в Комуністичній партії СРСР або однієї із союзних республік та комсомольських організаціях чи працювали в органах КДБ. Ще під "Закон про очищення влади" підпадають чиновники та співробітники правоохоронних органів, які співпрацювали з іноземними спецслужбами чи закликали до порушення територіальної цілісності України. Окрім цього, люстрації повинні підлягати чиновники, які подають неправдиву інформацію про майно в деклараціях про доходи.

На думку Оксани Сироїд, такі заяви можуть робитись для того, аби відволікти від проблем, які потрібно вирішувати президенту і людям, яких він призначив.

"Два місяці в нас вже є секретар РНБО. А де стратегія національної безпеки? Мені здається, що це – набагато важливіше. Йдуть якісь перемовини, відбуваються міжнародні зустрічі, є певні обіцянки. От сьогодні відбулася розмова з президентом Путіним. Про що вони говорять?", – сказала кандидатка в нардепи.

Й додала, що люди повинні знати, якою лінією рухатиметься президент.


Джерело статті: “http://24tv.ua/u_samopomochi_prokomentuvali_zayavi_zelenskogo_pro_lyustratsiyu_n1178261”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя