Порошенко обіцяє не допустити кровопролиття після отримання Українською церквою автокефалії

Порошенко обіцяє не допустити кровопролиття після отримання Українською церквою автокефалії Фото: president.gov.ua

"Я наголошую, що і після отримання Томосу ми не допустимо жодних провокацій, в які б ряси, і в які б одежі не одягалися провокатори. У нас буде збережено свободу віри. Кожен буде ходити своєю дорогою до Бога. І ми не допустимо і не маємо допустити пролиття жодної краплі крові, бо лише вірою і молитвою буде створено і буде існувати Українська Помісна Православна Церква", – цитує Порошенка прес-служба глави держави. Об этом сообщает punktir.in.ua со ссылкой на СМИ.

Президент наголосив, що церква має бути відділена від держави.

"І ще раз хочу наголосити – українська церква має бути відділена від держави. Я на цьому твердо стою. Тим більше, від держави іноземної. І не буде українська церква керуватися Москвою – столицею країни-агресора. Ми цього не допустимо", – сказав Порошенко.

При цьому він зробив акцент на тому, що частина депутатів у Верховній Раді не проголосувала за його звернення щодо створення Української помісної автокефальної церкви.

"Як ви знаєте, лише одна політична сила перешкоджала цьому – не просто не голосувала, а намагалася влаштувати бійку всередині парламенту... І я дякую парламентарям, бо я був в цей час у залі, що ми не дозволили піти на цю провокацію", – сказав Порошенко.

Раніше президент Петро Порошенко заявляв, що автокефалія – це питання незалежності України.

Згідно зі статтею 35 Конституції України, церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова.

Нагадаємо, Українська православна церква Московського патріархату не визнає нову українську православну церкву.

Патріарх Російської православної церкви Кирил зібрав позачергове засідання Синоду через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну. Синод РПЦ вирішив припинити участь у всіх заходах та структурах, де головує Константинопольський патріархат. Українська православна церква Київського Патріархату рішуче засудила рішення Синоду.

Білоруська автокефальна православна церква підтримала надання томоса Українській православній церкві і також заявила, що хотіла б офіційно отримати статус автокефалії.


Джерело статті: “http://ipress.ua/news/poroshenko_obitsyaie_ne_dopustyty_krovoprolyttya_pislya_otrymannya_ukrainskoyu_tserkvoyu_avtokefalii_266800.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя